کاشت ابرو - دکتر مریم هاشمی

اطلاعاتی که باید در مورد کاشت ابرو داشته باشید.

کاشت ابرو چیست؟

معمولا همه خانم ها به دنبال داشتن ابروهای پرپشت و زیبا هستند و دائماً به دنبال پیدا کردن روش های مختلف برای جبران ابروهای از دست رفته می باشند.

راه های زیادی برای جبران این مشکل وجود دارد، معمولاً افراد بدون آگاهی از مزایا و معایب هر کدام از این روش ها اقدام به استفاده می کنند.

در حال حاضر روش های زیادی از جمله هاشور، تاتو، میکروپیگمنتیشن برای جبران ریزش ابروها و پرتر به نظر رسیدن آن وجود دارد. اما در بین روش های متعدد، کاشت ابروی طبیعی یکی از بهترین راه حل ها است.

کاشت ابرو چیست؟ این سوال برای بسیاری از افرادی که با این روش آشنایی ندارند به وجود می آید. کاشت ابروی طبیعی برای بازیابی موهای ضعیف بر روی ابرو صورت می گیرد.

در کاشت فولیکول های مو که شامل مو و قسمت های بسیار جزئی دیگر است، وظیفه ساخت و رشد مو را دارند. از قسمتی از بدن فرد که معمولاً شامل پشت سر و مابین دو گوش فرد قرار دارد، گرفته می ‌شود و به ناحیه ای از ابرو که نیاز به کاشت داشته، پیوند زده و منتقل می گردد.

پس از کاشت فولیکول های مو در ناحیه ابرو، تارهای موی کاشته شده تا پایان عمر فرد به رشد خود ادامه می ‌دهند و فرد به راحتی می تواند ابروهای خود را اصلاح کند.

دلایل ریزش ابرو چیست؟

داشتن ابروهای زیبا و بدون نقص تأثیر زیادی بر چشمگیرتر شدن زیبایی چشم ها و کل صورت دارد. در واقع حجم ابرو و مدل آن در مشخص کردن سن و سال موثر است، به همین جهت داشتن ابروهایی مرتب و منظم اهمیت پیدا می کند.

در واقع داشتن ابروهای زیبا و متناسب با فرم صورت و حالت چشمها موجب جذاب تر شدن چهره می گردد. بنابراین کاشت ابرو برای همه افرادی که بر اثر مشکلات خاصی دچار ریزش ابرو شده اند یا ابروهای کم پشتی دارند مناسب است.

دلایل زیادی وجود داشته که موجب ریزش ابروها می شود، برخی ازآن عبارتند از:

بیماری های پوستی

ریزش مو و ابرو از برخی مشکلات پوستی مانند بیماری های آتوپیک، پسوریازیس و زخم های پوستی به وجود می آید.

مشکلات و بیماری های داخلی

برخی از بیماری های داخلی مانند کم کاری یا پرکاری تیروئید، در اختلالات هورمونی و کمبود آهن، اضطراب و استرس در ریزش موها تأثیر دارند.

تغذیه

عادت های بد غذایی و مصرف نادرست برخی از مواد و حذف مواد با ارزش موجب ریزش ابروها می شود.

سرطان

سرطان های پوستی و سایر سرطان های دیگر که نیاز به شیمی درمانی دارن،د موجب ریزش ابروها می گردند.

عوامل فیزیکی

برخی از مشکلات مانند جراحات ناشی از ضربه های فیزیکی، سوختگی، برداشتن نادرست ابروها موجب آسیب به فولیکول های مو شده و برای همیشه از بین می روند.

کاشت ابرو - دکتر مریم هاشمی 1

پیوند ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

پیوند ابرو یکی از روش های مناسب برای برطرف کردن ابرو و ایجاد زیبایی در چهره است؛ اما چه افرادی می ‌توانند کاندید کاشت ابرو باشند؟

با اینکه پیوند ابرو یکی از روش های بسیار مناسب برای برطرف کردن این مشکل در صورت است؛ اما همه افراد نمی توانند از این روش استفاده کنند.

در اینجا به معرفی برخی از افرادی که می‌توانند کاندید پیوند ابرو باشند می پردازیم:

  • افرادی که به طور مادرزادی ابروهای کم پشت دارند.
  • افرادی که ابروی آنها بر اثر صدمه و جراحت از دست رفته است.
  • افرادی که ابروهای نامتقارن دارند.
  • افرادی که به دلیل افزایش سن، دچار ریزش مو شده اند.
  • افرادی که تاتوی ابرو انجام داده و از ثابت بودن مدل آن رضایت ندارد.

 

چهار ویژگی مهم ابرو در کاشت

پیوند ابرو به نسبت کاشت مو سر اهمیت و حساسیت بیشتری داشته؛ زیرا ابرو به شکل مستقیم بر روی چهره تأثیر می گذارد.

در صورتی که این عمل توسط افراد متخصص و حرفه ای و در کلینیک های تخصصی انجام بپذیرد می توانید از نحوه انجام کار به شکل کاملاً استاندارد مطمئن شوید و با خیال راحت از ابروهای خود را به متخصص کاشت بسپارید.

دکتر مریم هاشمی یکی از متخصصین معتبر در حوزه کاشت ابرو است که با تسلط داشتن به جدیدترین روش های کاشت استاندارد، کمک می کند تا همه خانم‌ها از ابروهای زیبا برخوردار گردند.

در هنگام پیوند ابرو توجه کردن به چند ویژگی مهم موجب شده تا نتیجه کار ابروها کاملا طبیعی باشد:

خواب و رویش ابرو

ابرو دارای سه بخش اصلی سر، تنه و دم است که هر کدام از آنها خواب و جهت رویش خاصی دارند. به همین جهت در کاشت باید هر قسمت کاملا مطابق به رویش همان قسمت کاشته شود:

  • سر ابرو: جزء درونی ترین قسمت ها قرار می گیرد که رشد در آن به سمت بالا است و اغلب افراد ترجیح می دهند تا این ناحیه بیش از حد پر نشود.
  • تنه ابرو: بخش میانی ابرو بوده که طول آن حدود دو و نیم سانتی متر و جزء پرپشت ترین قسمت ابرو محسوب می گردد. زاویه رشد مو در این قسمت به سمت بالا و خارج از صورت است.
  • دم ابرو: بخشی از ابرو که از قسمت تنه خم شده و حدود ۲ سانتی متر طول دارد، جزء کم تراکم ترین ناحیه ابرو بوده و تارهای آن با زاویه افقی بر روی پوست قرار می گیرند.

رشد موهای ابرو و زاویه آن

ناحیه رشد موی سر و ابرو حدود ۴۵ درجه با یکدیگر تفاوت داشته و همین امر موجب شده که موهای ابرو روی پوست بخوابند. به همین جهت موهایی که برای پیوند ابرو برداشته می شود غالباً از ناحیه پشت گوش فرد بوده که خواب مشابهی نسبت به ابرو داشته باشد.

تفاوت گرافت های مو

بخش ‌های فولیکولی که از ناحیه سر برداشته می شوند شامل چند تار مو بوده که اغلب گرافت های سر شامل دسته های دوتایی و سه تایی هستند. این در حالی است که موهای ابرو به صورت تار به تار و تکی می باشند. بنابراین دقت در برداشتن هر واحد فولیکولی با استفاده از میکروسکوپ اهمیت بالایی پیدا می ‌کند.

سیکل رشد متفاوت موها

چرخه رشد موهای ابرو و سر تفاوت چشمگیری با یکدیگر دارند، به این صورت که موهای ابرو پس از ریزش در فاصله ۳ تا ۴ ماه در مرحله رشد قرار می‌گیرند. اما موهای سر پس از هربار ریزش، در فاصله ۳ تا ۷ سال در مرحله رشد قرار دارند. به همین جهت پس از کاشت رشد ابروها به نسبت قبل بیشتر بوده و باید فاصله اصلاح کوتاه تر شود.

 

تکنیک های کاشت ابرو

تکنیک های کاشت ابرو در گذر زمان پیشرفت های زیادی پیدا کرده و امروزه کاشت با کمترین میزان بخیه و مدت بهبودی سریع تر صورت می گیرد.

در گذشته از موی مصنوعی هم به عنوان بانک مو استفاده می ‌شد؛ اما امروزه این موضوع کاملا رد شده، زیرا موهای مصنوعی در بدن واکنش های آلرژیک ایجاد می کنند.

دو روش پیوند ابرو که بیشتر کاربرد دارند عبارتند از:

کاشت ابرو با روش FUE

این روش مشابه کاشت مو در سر بوده که استخراج فولیکول ها به صورت مجزا و جداگانه صورت می ‌گیرد. در واقع این روش جزء بهترین روش ها برای پیوند است که بدون هیچ برشی بر روی پوست صورت قرار می گیرد.

کاشت ابرو با روش FUT

کاشت در این روش به صورت تهاجمی بوده و پزشک با برش های نواری روی بانک ‌مو، فولیکول های مورد نیاز را برداشت می ‌کند و سپس نوار برداشت شده را زیر میکروسکوپ قرار داده و با جدا کردن فولیکول ها کار پیوند در ناحیه مورد نظر را انجام می ‌دهد.

دکتر مریم هاشمی با توجه به شرایط هر کاندید پیوند، مناسب ترین روش را انتخاب می کند و البته در حال حاضر بیشتر روش FUE را به کار می برند، تا طول دوره درمان و نقاهت کمتر گردد.

مناسب ترین هزینه کاشت ابرو

یکی از مسائل مهم برای افراد کاندید پیوند ابرو هزینه کاشت است، با کمی تحقیق در ارتباط با این موضوع در می یابیم که قیمت های متفاوتی برای کاشت توسط کلینیک های مختلف ارائه می گردد.

تفاوت نرخ قیمت موجب سردرگمی افراد در انتخاب مکان و پزشک مناسب می شود. زیرا برخی از افراد بدون اطلاعات کافی فقط قیمت را مد نظر قرار می دهند و دچار عوارض جبران ناپذیری می گردند.

کلینیک دکتر مریم هاشمی یکی از مراکز تخصصی است که در زمینه پیوند ابرو از روش های به روز استفاده می کند. مجموع هزینه کاشت ابرو بر اساس برخی از فاکتورهای مؤثر در حین انجام عمل مشخص می گردد.

در این مجموعه دو فاکتور مهم تعداد گرافت های مورد نیاز برای کاشت و همچنین تکنیک کاشت بر هزینه نهایی تأثیر می گذارد. مهمترین مزیت آن استفاده از پزشکان با تبحر و تخصص بوده که در نهایت نتیجه قابل قبولی به دست می آید.

از آنجایی که کاشت ابرو تأثیر بسیار زیادی بر روی چهره فرد می ‌گذارد، به هیچ عنوان در انتخاب کلینیک ها سهل‌انگاری نکنید و با در نظر گرفتن کیفیت کار بهترین کادر مجرب را برای این عمل مهم انتخاب نمایید. دکتر مریم هاشمی تمامی هزینه ها را طبق تعرفه های استاندارد کشوری مشخص می نماید. پس با خیال راحت می توانید از طریق راه های ارتباطی مختلف با این مجموعه در تماس باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا