نانوفت - دکتر مریم هاشمی

آشنایی کامل با نانوفت و مزایا و کاربردهای آن

نانوفت چیست؟

در ابتدا قبل از هر چیزی می خواهیم به این موضوع بپردازیم که اصلاً نانوفت چیست؟ و چه تعریفی دارد؟ در پاسخ به این سوال می‌توانیم بگوییم که نانوفت، یک روش جدید در پیوند چربی و انتقال آن است که می تواند نقش قابل توجهی در جوان سازی پوست و شادابی آن داشته باشد. به طور کلی با بالا رفتن سن افزایش چین و چروک بر روی پوست امری طبیعی و رایج است که امروزه از طریق روش های مختلفی تا حدودی می توان از این امر جلوگیری کرد و حتی این چین و چروک ها را برطرف نمود. یکی از تفاوت‌های اصلی تزریق چربی به روش سنتی با تزریق چربی با این روش در این است که پیوند های تولید شده در فرآیند تزریق نانوفت، کوچکتر هستند در نتیجه ناراحتی کمتری را برای فرد به وجود می‌آورند و علاوه بر آن دارای دوام و ماندگاری بیشتری نیز می ‌باشند. سلول های بنیادی در فرآیند این عمل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند، چرا که این سلول‌ها قادر می باشند به تمامی سلول های بدن تبدیل شوند و سپس از طریق تقسیم سلولی گسترش پیدا کنند. از این رو در ترمیم و بازسازی پوست نقش قابل توجهی دارند. با تزریق ترکیب سلول بنیادی و چربی به پوست علی الخصوص پوست صورت بافت های آسیب دیده ترمیم و درمان می‌شوند که این ویژگی موجب جوان سازی و رفع شدن مشکلات پوستی در آن ناحیه می گردد. بر اساس تحقیقات متخصصان پوست مشخص گردیده است که پوست با گذشت ۶ ماه پس از تزریق نانوفت بهبود قابل توجهی را تجربه می‌کند و تاثیرات این روش درمانی بعد از این مدت بر روی آن به خوبی قابل مشاهده است.

نانوفت برای چه افرادی مناسب است؟

در رابطه با این موضوع که روش درمانی نانوفت برای چه محدوده سنی از افراد مناسب است باید بگوییم که محدودیتی از این نظر وجود ندارد و هر کسی که احساس کند پوستش آسیب دیده است و یا چین و چروک دارد می‌تواند به کلینیک زیبایی مد نظر خود مراجعه نماید تا از این روش درمانی استفاده کند. اما به طور کلی افرادی که در نواحی انتقال، چربی کافی دارند بهترین کاندید برای تزریق هستند چرا که در این روش چیزی حدود ۳ یا ۴ لیتر چربی از این نواحی برداشته می‌شود تا برای تزریق به ناحیه دیگر مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر آن افرادی که دارای خطوط اخم و تیرگی دور چشم نیز می باشند می توانند از این روش درمانی استفاده کنند و پوست شاداب تر و سرحال تری داشته باشند.

نانوفت 1 - دکتر مریم هاشمی

چربی لازم برای نانوفت از کدام نواحی بدن برداشته می شود؟

نانوفت، به عنوان یکی از روش های پیشرفته و نوین تزریق چربی طرفداران مخصوص خود را دارد. در این روش مقداری چربی از ناحیه ران، پهلو و شکم برداشته می‌شود. سپس این چربی پس از تصفیه و جداسازی از مایعات دیگر برای تزریق به پوست مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع، این مرحله از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و باید بسیار دقیق انجام شود تا بهترین بافت چربی به همراه سلول‌های بنیادی از مایعات دیگر همچون خون جداسازی گردد. نانوفت می‌تواند در جوان سازی پوست آفتاب سوخته و تغییر رنگ یافته اثرات شگفت انگیزی بگذارد و آن را بهبود بخشد.

روش درمانی نانوفت برای چه کسانی مناسب نیست؟

توصیه می‌شود کسانی که زیاد سیگار می‌کشند و یا آن دسته از افرادی که خیلی لاغر هستند از روش درمانی نانوفت برای جوانسازی پوست استفاده نکنند. علاوه بر آن، این روش برای افرادی که دچار بی اشتهایی عصبی یا انورکسیا هستند روش مناسبی نیست.

تزریق چربی به روش نانوفت چه مزایایی دارد؟

تزریق چربی به روش نانوفت مزایای بسیار زیادی دارد که از جمله آنها می‌توان به مدت ماندگاری بالای آن اشاره کرد. در واقع روش درمانی نانوفت بین ۹ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد و بعد از آن لازم است که ترمیم شود. در ابتدا ممکن است کمی التهاب در پوست وجود داشته باشد که جای نگرانی نیست و نهایت تا دو هفته برطرف خواهد شد و شما می توانید نتیجه کار را بر روی پوست خودتان ببینید. از آنجایی که این روش یک نوع تکنیک پیوندی محسوب می‌شود و چربی از بدن خود فرد گرفته می‌شود، بنابراین بدن آن را می‌پذیرد و پس نمی‌زند که این ویژگی باعث می شود خطر و عوارضی مانند عفونت را به دنبال نداشته باشد. علاوه بر آن، مزیت دیگر این است که با گذشت زمان در زیر پوست حالت گوله گوله پیدا نمی‌کند.

نانوفت چه شباهتی با تزریق چربی دارد؟

تقریبا می توان گفت تمام مراحل در برداشت و تزریق نانوفت با چربی شباهت دارد. برای اینکار ابتدا ناحیه مورد نظر برای برداشت چربی را بی حس میکنند و چربی مورد نیاز را به روش لیپوماتیک و یا لیپوساکشن تخلیه می‌نمایند. سپس این چربی تحت فرایندی پیچیده فرآوری می گردد و پس از تصفیه مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته برای تزریق، ناحیه مد نظر را به صورت موضعی بی حس می کنند آنگاه تزریق را انجام می دهند.

تفاوت نانوفت و تزریق ژل در چه چیزی است؟

تفاوت اصلی نانو چربی یا همان نانوفت با تزریق ژل در این است که در یک جلسه می توان نواحی زیادی از دست‌ها، گردن و صورت را تزریق کرد که این ویژگی، باعث می شود هزینه کمتری از تزریق ژل داشته باشد و روش به صرفه تری محسوب شود. از جمله پارامترهایی که بر روی قیمت تاثیرگذار هستند می توانیم به تجربه و تخصص پزشک، تعداد نواحی مورد هدف، نوع بیهوشی و سایر عمل هایی که قرار است در کنار این عمل انجام شوند اشاره ای داشته باشیم.

کارهایی که قبل و بعد از انجام نانوفت باید انجام دهید

از آنجایی که نانوفت روش سالمی برای استخراج و تزریق چربی به بدن است؛ خطر خاصی ندارد. البته ممکن است عفونت، درد، تورم و خونریزی پس از انجام این روش درمانی مشاهده گردد که جای نگرانی نیست و با توجه به نکاتی که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد میتوانید از شدت این عوارض بکاهید.

کارهایی که قبل از انجام نانوفت باید انجام دهید شامل موارد زیر هستند:

_ ملاقات با جراح و صحبت در مورد روش مد نظر

_ اطمینان از سلامتی با انجام آزمایشات لازم

_ مشخص کردن بخشی از بدن که قرار است چربی مورد نیاز از آنجا تخلیه شود

_ در صورتی که به داروی خاصی حساسیت دارید بهتر است که موضوع را با پزشک در میان بگذارید.

_  مطلع ساختن پزشک مربوطه از داروهایی که مصرف کرده‌اید و پیشینه جراحی هایی که انجام داده اید یکی از موارد بسیار مهم و ضروری است.

کارهایی که بعد از انجام نانوفت باید انجام دهید شامل موارد زیر هستند:

_ خودداری از ماساژ دادن و یا فشار آوردن به ناحیه ای که تحت عمل قرار گرفته است حداقل تا چهار هفته

_ پرهیز از انجام ورزش های سنگین به مدت دو هفته

_ خنک نگه داشتن محل عمل جهت کاهش تورم

_ قرار ندادن بیش از حد یخ بر روی محل عمل

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا