تزریق چربی دکتر مریم هاشمی3

بایدها و نبایدهایی که در مورد تزریق چربی باید بدانید!

آشنایی با روش تزریق چربی

تزریق چربی از فناوری های جدید در عمل های زیبایی است. در این علم نوظهور و نوین که در جوامع پیشرفته بسیار رواج پیدا کرده است با برداشتن چربی اضافه و زائد از بدن شخص متقاضی و تزریق همان چربی به قسمت‌های درخواست شده فرد وی به زیبایی مورد علاقه و درخواست خود می‌رسد.

وقتی فرد در اثر پیری حجم چربی صورت خود را از دست می‌دهد، پوست خشک شده و چین و چروک در آن ایجاد می‌شود. همزمان با پیری در بدن فرد تغییراتی مانند کاهش تولید کلاژن و الاستین رخ می‌دهد که برای جوانی و شادابی پوست قطعا تاثیرگذار هستند. برای رفع این کمبودها و احیا شادابی و جوانی پوست افراد به روش تزریق چربی روی می‌آورند. با تزریق چربی می توان مشکلات صورت مثل انحنا و فرورفتگی گونه، برجسته کردن لب ها، خط لبخند، چروک دور چشم و پیشانی را برطرف نمود.

تزریق چربی دکتر مریم هاشمی4

کاربردهای تزریق چربی

چربی اضافی که در اندام‌هایی مثل پهلو و شکم تجمع کرده است را می توان در موارد زیر تزریق کرد:

 • چین و چروک های صورت بر اثر کهنسالی
 • چین های پر کلاغی کنار چشم
 • خط لبخند
 • یا افتادگی فک بر اثر گذشت زمان
 • افتادگی فک به دلیل افتادن دندان ها
 • رفع انحنا و زاویه دار شدن گونه ها

با تزریق چربی اضافه ناحیه شکم و پهلو به صورتی زیبا و چهره ‌ای دلربا می‌رسیم ولی فاکتورهای زیبایی صورت تنها کاربرد تزریق چربی نیست به عنوان مثال اگر فردی بر اثر تصادف و عمل جراحی در بخش هایی از اندامشان دچار بخیه یا زخمهای بد شکل و فرورفتگی  شده باشد با این عمل که نوعی جراحی پلاستیک محسوب می شود مجدد زیبایی از دست رفته را احیا می‌کند.

خانمی را در نظر بگیرید که بر اثر سرطان پستان یکی از پستان ها خالی شده است با انجام عمل تزریق چربی از ناحیه شکم و پهلو فرد چربی های اضافی جمع آوری شده  و به ناحیه سینه تخلیه شده تزریق می‌گردد.

بر اثر گذر زمان و اثرات محیطی ممکن است دست یا صورت که بیشتر در معرض آفتاب، گرما و عوامل محیطی هستند دچار چین و چروک و لک شود با تزریق چربی اضافی زائد در شکم و پهلو به این بخش ها پوستی زیبا و خوش فرم بدون چین و چروک ایجاد می‌شود.

روش تزریق چربی به صورت

برای تزریق چربی به صورت پزشک از نواحی مانند ران و پهلو که در آنها انباشت چربی زیاد است برداشته، و از طریق سوزن های مخصوصی به این چربی را در نواحی مختلف صورت تزریق می کند. سوزن ها در محل مورد نظر به فواصل معین چند بار تزریق می‌شود. چربی هایی که از این طریق وارد صورت شده با فرایند خون رسانی سریعا وارد جریان خون شده و جذب بدن می‌شود. عمل تزریق چربی با بی حسی موضعی و سرپایی در کلینیک‌های پوست و زیبایی انجام می گردد. در مواردی که خود بیمار مایل باشد می توان از بیهوشی استفاده کرد، قبل از بیهوشی انجام معاینات و آزمایشات توسط پزشک تجویز می‌گردد.

تزریق چربی دکتر مریم هاشمی2

نکته: تشخیص و انتخاب روش تزریق چربی به پزشک معالج بستگی دارد. این روش در مواردی به کار می‌رود که چین و چروک های فرد عمقی باشد و به سایر روش های درمانی جواب ندهد.

توصیه های قبل از عمل تزریق چربی به صورت

5 هفته قبل عمل  باید به نکات زیر توجه کنید:

 • مصرف آب زیاد: تامین آب بدن و آبرسانی به پوست برای عمل لازم است.
 • پرهیز از مصرف دخانیات
 • توقف مصرف آسپرین و داروهای ضد التهاب: این داروها فرایند خون رسانی در بدن را مختل می‌ سازد و باعث تجمع خون در بدن شده و جراحی را سخت می‌کند.
 • بعد از عمل مدتی باید در خانه استراحت کنید، پس باید برنامه ریزی لازم را انجام دهید.
 • با یک نفر جهت مراقبت و همراهی پس از عمل هماهنگ کنید.
 • از استرس دوری کنید.

عوارض تزریق چربی

روش تزریق چربی از سایر روش ها مانند تزریق فیلر یا ژله کم خطرتر است و عوارض کمتری دارد. با توجه به اینکه چربی خارج شده از بدن خود فرد است بنابراین بدن به ماده خارجی که وارد بدن شده است آلرژی نشان نمی دهد. آن را پس نمیزند و زخم های بدن سریعتر خوب میشود، بنابراین عوارض آن در بدن شخص کمتر است. اثرات و عوارض تزریق چربی یک هفته بعد برطرف می شود.

فواید تزریق چربی

در روش تزریق چربی ما با یک تیر دو نشان خواهیم زد. چربی را از مناطقی که بدن را زشت و بد فرم کرده برداشته و به مناطقی که بر اثر گذشت زمان یا تغذیه نامناسب یا عوامل آب و هوایی زشت و نامناسب شده است تزریق کرده و فرد به زیبایی دلخواه خود دست پیدا می‌کند.

دلایل نیاز به تزریق چربی

در کشورهایی که از فست فود یا غذاهای ناسالم زیاد استفاده می شود یا مشکلات و معضلات جامعه و آلودگی‌های هوایی باعث شده که افراد چاق یا پر از چین و چروک شوند. بر اثر مصرف سیگار ، الکل و دخانیات به پیری زودرس برسند.

سلبریتی ها و جویندگان زیبایی در سراسر جهان از عمل تزریق چربی  برای در اوج ماندن و رفع نواقص صورت و اندام های خود حداکثر استفاده را می‌برند و این عمل زیبایی در بین آنها رواج بسیاری دارد. امروزه اگر به سرشناسان دنیای هالیوود و جهان نگاهی بیندازیم با اینکه سن و سالشان بالاتر از جوانی و حتی میانسالی رفته است ولیکن چهره ها و اندام آنها بسیار زیبا و دلربا می باشد. در اینجا ذهن جستجوگر ما به این فکر میکند که چرا این افراد با گذر زمان و بالا رفتن سن هر روز زیباتر و جذاب تر به نظر می آیند در حالی که در پشت پرده زیبایی آنها عمل هایی مانند همین تزریق چربی می باشد . اگرچه هزینه زیادی نسبت به تزریق ژل یا فیبر دارد ولی نتایج بعد از عمل و عوارض کمتر قابلیت توجیه اقتصادی را دارد.

تزریق چربی مخصوص افرادی است که به دنبال زیبایی و جذابیت هستند. با این عمل بسیار آسان و سرپایی در مدت زمان بسیار کمی بدون هیچ زخم ، درد ، اسکار روی بدن به زیبایی دلخواه خود خواهند رسید. در صورتی که به پزشکی مراجعه کنند که در این کار علم، تبحر و تجربه داشته باشد و بدن خود را به دست دکتران تازه کار و بی تجربه نسپارند قطعا خواهند توانست در یک دوره ۳ تا ۷ روزه به بدنی دلخواه و دلپسند دست یابند.

بعد از عمل تزریق چربی

 • احساس درد بعد از عمل طبیعی است.
 • پزشک محل تزریق را به کمک یک لایه محافظ ثابت می‌کند تا پوست محل تزریق حرکت نکند.
 • به توصیه های پزشک معالج عمل کنید.

تزریق چربی - دکتر مریم هاشمی 4

مراقبت های قبل از انجام تزریق چربی

مراقبت های خاصی برای تزریق نمودن چربی به نواحی مختلف بدن وجود دارند که لازم است این مراقبت ها را از 5 الی 6 هفته قبل از انجام این متد رعایت نمایید زیرا به شما کمک می کنند تا روند درمانی مناسبی را طی نمایید. این مراقبت ها به شرح زیر می باشند.

 • لازم است قبل از انجام فرآیند تزریق چربی میزان مصرف آب خود را افزایش دهید تا آبرسانی های لازم به پوست شما انجام پذیرد. بهتر است به سادگی از کنار این مسئله عبور ننمایید زیرا آبرسانی به پوست قبل از انجام تزریق اهمیت بسیار بالایی داشته و نباید نادیده گرفته شود.
 • از مصرف دخانیات و یا کشیدن قلیان تا 6 هفته قبل از انجام فرآیند تزریق پرهیز نمایید زیرا استعمال دخانیات می تواند مانع از آماده شدن پوست شما برای این فرآیند شود.
 • افرادی که از داروهای ضد التهابی و آسپرین استفاده می نمایند بهتر است مدتی قبل از انجام تزریق چربی مصرف این داروها را قطع کنند. به طور معمول برخی از داروها ممکن است میزان خونرسانی به بدن شما را افزایش داده و سبب انباشته شدن خون در بدن شما شوند. این افزایش سطح خون بدن  می تواند شرایط برای پزشک شما سخت کند.
 • بهتر است قبل از آماده شدن برای تزریق حتما برنامه ها و فعالیت های بعد آن را متوقف کنید تا مجبور نشوید برای انجام آن ها منزل خود را ترک کنید.

رعایت نمودن این مجموعه نکات می تواند به شما کمک کند تا دوره درمانی خود را به شکل بهتری سپری نموده و در انتها از نتایج آن نهایت لذت را ببرید.

چگونگی انجام تزریق چربی

پزشکانی که در راستای تزریق نمودن چربی فعالیت دارند براساس میزان چربی های موردنیاز برای برطرف نمودن کمبودها از دو روش بی حسی موضعی و بی حسی عمومی استفاده می کنند تا شما حین انجام فرآیندها درد خاصی را حس نکنید. اگر بخواهیم به زمان استفاده از هرکدام از این بی حسی ها نیز اشاره ای داشته باشیم می توان گفت تزریق نمودن چربی به بخش های کوچک با بی حسی های موضعی انجام می شود اما اگر این میزان افزایش یابد لازم است برای تزریق چربی از بی حسی های عمومی استفاده کرد.

به طور معمول تزریق هایی که کاملا استاندارد انجام شوند سه مرحله را شامل می شوند که این سه مرحله به شرح زیر بوده و هر کدام اهمیت خاص خود را دارند بنابراین بهتر است در انتخاب پزشکی که قرار است این مراحل را طی کند دقت عمل لازم را به کار گیرید.

 • مرحله اول حذف نمودن چربی است که طی این مرحله باید چربی را که به آن نیاز است تامین نمود. برای برداشتن چربی از نقاط مختلف بدن به طور معمولا لیپوساکشن ها را مورد استفاده قرار می دهند تا به این طریق بتوان چربی های مورد نیاز خود را از بخش هایی همچون شکم ، باسن و ران ها برداشت.
 • زمانی که میزان چربی موردنیاز تامین شد پزشک اقدامات لازم را برای جداسازی و پاک سازی  سلول های چربی انجام می دهد. طی این مرحله سلول هایی که با آسیب مواجه شده اند از سلول های سالم جدا شده سپس با استفاده از دستگاه های سانتریفیوژ سلول هایی کاملا خالص می باشند تا    مایع های طلایی رنگ جدا شده و برای تزریق آماده می گردند.
 • در مرحله سوم مجددا تزریق چربی انجام می شود و این مرحله به عنوان گام نهایی این فرآیند شناخته می شود. چربی هایی که طی مراحل قبل جمع آوری شده اند بر اساس میزان نیاز به شیوه های مختلفی به ناحیه های موردنظر تزریق می گردند تا بهبودهای لازم حاصل شود.

نواحی هایی که می توان تزریق چربی را برای آن ها انجام داد

در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به نواحی اشاره کنیم که عمدتا تزریق چربی برای آن ها انجام می شود. به طور معمول با افزایش سن بدن انسان ها با افتادگی های بسیاری مواجه می گردد و این امر میان عموم مردم سراسر دنیا شایع است. روش های خاصی برای برطرف نمودن این افتادگی های وجود دارند اما هیچ کدام به اندازه تزریق چربی محبوبیت ندارند زیرا این متد زیبایی مزیت های قابل توجه ای به دنبال دارد. از مهم ترین نواحی که می توان با استفاده از این روش ترمیم و بازسازی آن ها را انجام داد به شرح زیر می باشند.

 • صورت
 • سینه ها
 • باسن
 • زیر چشم

جالب است بدانید در حال حاضر تزریق چربی را برای واژن خانم ها نیز انجام می دهند. همان گونه که می دانید داشتن یک رابطه جنسی کاملا سالم اهمیت بسیار بالایی داشته و به عنوان یکی از اصول مهم زندگی زناشویی شناخته می شود. افزایش سن می تواند ساختار اندام های تناسلی زنان را با تغییرات بسیار زیادی مواجه ساخته و به مرور زمان بر روی میزان کیفیت روابط جنسی آن ها نیز اثرات قابل توجه ای داشته باشد. در چنین شرایطی راه چاره چیست ؟ تزریق چربی به عنوان یک راهکار مناسب برای برطرف نمودن مشکلات اندام های تناسلی می تواند فرآیند جوانسازی واژن را به بهترین حالت ممکن انجام داده و شرایط مطلوبی را برای خانم ها رقم بزند.

عمل زیبایی تزریق چربی هم اکنون در کشور ما ایران نیز انجام می شود و پزشکان قابلی به انجام این کار مشغول هستند که ما می توانیم با مشاوره ای دوستانه و خودمانی با پزشک معالج خود، از حالت دلخواه و مطلوب خود برای پزشک توضیح داده تا اینکه هر دو بعد از انجام این عمل از رضایت خاطر برخوردار شویم.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا