تزریق فیلر - دکتر مریم هاشمی 2

هر آنچه که در مورد تزریق فیلر باید بدانید!

آشنایی با تزریق فیلر

بنا به دلایل مختلف مانند عوامل ژنتیکی افزایش سن یا آسیب هایی مانند جراحی ها و سوختگی ها قسمتی از صورت یا بدن حجم خود را از دست می دهند که در این شرایط چین و چروک هایی بر روی پوست ایجاد می گردد.

امروزه متدهای مختلفی برای کاهش این مشکلات وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید به ساده ترین شکل ممکن نتیجه خوبی را دریافت کنید.

تزریق فیلر یکی از این راهکارها است که در نواحی مختلف پوست صورت و بدن می ‌توان از این ماده برای جوانسازی و شادابی پوست استفاده کرد.

در واقع تزریق فیلر به معنای پرکنندگی صورت برای جوانسازی و شادابی پوست انجام می شود.

از ژل ها فقط برای پر کردن پوست صورت یا بدن استفاده نمی کنند بلکه از آن برای فرم دادن به بخش های مختلف مانند لب ها گونه زاویه دار کردن فک و موارد دیگر هم به کار می برند.

فیلر نوعی از پر کننده پوست است که از ترکیبات مختلفی تشکیل شده و جزء سریع ترین و امن ترین متدهای جوانسازی پوست به شمار می‌ رود. ژل ها می توانند، ظاهری جذاب را برای افراد رقم بزند، چرا که در طی دوران تکامل روز به روز کیفیت آنها افزوده شده است.

تزریق فیلر - دکتر مریم هاشمی

تزریق ژل چگونه به جوانسازی کمک می کند؟

تزریق ژل در بخش های مختلف پوست صورت مانند: خط اخم، خط خنده، فرم دهی فک و موارد مختلف دیگر کاربرد دارد. استفاده درست از آن موجب تغییرات مثبت در چهره افراد می گردد که این تغییرات مثبت اعتماد به ‌نفس را نیز بالاتر می برد.

اما تزریق ژل چگونه به جوان سازی پوست کمک می کند؟

اگر این سوال برای شما هم وجود دارد، خوب است بدانید که قبل از اقدام به تزریق فیلر به صورت یا قسمت های مختلف بدن باید ابتدا با پزشک متخصص مشورت کنید و با در نظر گرفتن سوابق پزشکی و درمانی و اطمینان پیدا کردن از حساس نبودن بدن شما به مواد خاص، پزشک تشخیص می دهد که چه مقدار از ژل و در چه نقاطی باید تزریق گردد.

اگر دچار چین و چروک در سطح پوست خود هستید، تزریق چربی می تواند کمک زیادی به کاهش این مشکلات کند. در هنگام تزریق ژل به صورت، پزشک ابتدا به صورت موضعی پوست را بی حس کرده و سپس نواحی که قرار است در آن تزریق شود، مورد بررسی قرار داده و کامل استریل می کند.

ژل آماده به مقدار مناسب در قسمت های لازم مانند خط خنده، خط گونه در دو سمت صورت به شکل یکسان تزریق می کنند تا نگرانی از بابت عدم تقارن از بین برود.

پس از تزریق باید قسمت هایی که تزریق ژل صورت گرفته را ماساژ داد، تا به شکل همواری این ژل در زیر پوست توزیع شود.

 

بررسی انواع فیلر مورد استفاده در تزریق

استفاده از فیلر جزء کم ریسک ترین کارهای پزشکی بوده که برای رفع برخی از مشکلات صورت  مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع فیلر برای تزریق از لحاظ ماندگاری و نوع ترکیبات به چند دسته بندی تقسیم می ‌شوند که برخی از آنها به صورت ماندگار و برخی به صورت موقت می باشند.

انواع فیلر و ژل از لحاظ نوع ترکیبات در چند دسته بندی مهم قرار دارند:

هیالورونیک اسید

هیالورونیک اسید جزء محبوب ترین نوع پرکننده های پوست بوده که این ماده به صورت طبیعی در زیر پوست وجود داشته و توسط بدن تولید می گردد. اما با افزایش سن مقدار آن کاهش پیدا کرده و پوست چروک می شود. از این رو با تزریق این ماده در زیر پوست تأثیر زیادی در رفع چین و چروک به وجود می آید.

در صورتی که یک پزشک ماهر عمل تزریق هیالورونیک را انجام دهد، تأثیرات آن خیلی زود مشخص شدهو کمترین میزان عوارض جانبی را دارد.

تزریق ژل مصنوعی

این گروه از پرکننده ها شامل مواد آزمایشگاهی بوده که به شکل طبیعی در پوست وجود نداشته؛ اما تأثیر آن در مدت زمان بیشتری حفظ می گردد. چرا که بدن آنها را جذب نمی کند؛ اما ممکن است که پس از تزریق بدن آن را پس بزند.

ژل تشکیل شده از کلاژن

کلاژن نوعی از پروتئین است که در ساختار اساسی پوست و سایر بافت های بدن وجود دارد. کلاژن های تزریقی را از بدن گاو می گیرند که مقاومت و سفتی پوست را به وجود بیاورند. کلاژن ها جزء ایمن ترین مواد تزریق بوده و حدود سه تا چهار ماه از بین می رود و کمترین ماندگاری را در بین سایر فیلرها دارد.

هیدروکسی آپاتیت کلسیم

این ژل نوعی ماده معدنی بوده که در استخوان و دندان ها هم وجود دارد و در کنار کلاژن باعث استحکام آنها می شود. از این ماده برای تزریق جهت رفع چین و چروک های پوست و جوانسازی استفاده می کنند.

تزریق فیلر - دکتر مریم هاشمی 1

کاندیدای مناسب تزریق ژل و فیلر

در صورتی که به دنبال لیفت پوست بدون جراحی هستید، تنها گزینه مورد نظر تزریق ژل است که می ‌تواند در صاف کردن پوست و رفع چین و چروک های عمیق نیز کمک کننده باشد.

بسیاری از افرادی که برای انجام تزریق به مطب ها مراجعه می کنند، کاندید تزریق بوده؛ اما تزریق فیلر هم مانند بسیاری از کارهای زیبایی با محدودیت ‌های خاصی روبرو است که باید به آنها نیز توجه شود.

معمولاً در استفاده از تزریق ژل محدودیت جنسیتی ندارید و آقایان و بانوان می توانند از این شیوه استفاده کنند.

از لحاظ سن، تزریق فیلر قبل از ۱۸ سالگی به هیچ عنوان توصیه نمی شود و به طور معمول افرادی که به دنبال این روش درمانی هستند در دهه سوم زندگی خود بوده و بیش از ۳۰ سال سن دارند.

مزایای تزریق ژل

تزریق ژل و فیلر مزایای بسیار زیادی برای پوست دارد که در حال حاضر افراد بی شماری متقاضی استفاده کردن از این کار می باشند.

یکی از مهم ترین مزیت های تزریق ژل زیباتر و جوان تر شدن فرد است که مستقیم بر روی اعتماد به نفس افراد تأثیر می گذارد.

اما به طور کلی مزایای تزریق ژل در بخش های مختلف پوست عبارتند از:

  • رفع خط خنده و خط اخم
  • بر طرف کردن چین و چروک اطراف چشم و لب
  • فرم دهی بهتر صورت و جوانسازی پوست
  • دوران بهبودی کوتاه و بازگشت سریع به فعالیت های روزمره
  • کمترین میزان ابتلا به مشکلات و بیماری های خاص پس از تزریق
  • طبیعی‌ تر بودن نتایج حاصل از تزریق
  • افزایش چشمگیر اعتماد به نفس در فرد با به دست آوردن ظاهر مطلوب
  • درمان گودی و سیاهی زیر چشم و اطراف آن

در صورتی که برای تزریق فیلر از افراد متخصص و حرفه ای استفاده کنید، به طور حتم مزایای آن چندین برابر می گردد. به این منظور می توانید از تخصص دکتر مریم هاشمی در این زمینه تا حد زیادی بهره ببرید.

مناسب ترین هزینه تزریق ژل

قیمت تزریق ژل در کلینیک های مختلف متفاوت است و هر پزشک برای کار خود دستمزد خاصی را در نظر می‌ گیرد. بر همین اساس یک قیمت واحد نمی ‌توان برای انجام این خدمات مشخص کرد.

اما به طور کلی هزینه های مربوط به تزریق ژل به چند عامل مهم ارتباط پیدا می کند.

منطقه مورد تزریق

بسته به اینکه کدام ناحیه از پوست و صورت نیاز به تزریق دارد، تزریق برای رفع چین و چروک یا حجم ‌دهی به بخش‌ های مختلف است.

تعداد تزریق مورد نیاز

میزان ژل مورد نیاز برای هر فرد با دیگری متفاوت بوده و بسته به میزان ژل بر اساس سی ‌سی یا سرنگ هزینه نیز تغییر پیدا می‌ کند.

نوع ژل مورد استفاده

نوع ژل انتخابی برای تزریق نیز جزء موارد مهمی است که بر هزینه ها تأثیر می گذارد.

دکتر مریم هاشمی یکی از متخصصان حرفه‌ ای در زمینه تزریق فیلر و ژل بوده که به صورت کاملاً استاندارد اقدام به تزریق ژل در بخش ‌های مختلف پوست افراد پس از بررسی و انجام مشاوره می کند.

دکتر مریم هاشمی با استفاده از تکنولوژی های نوین و انجام مشاوره های دقیق، با مشخص کردن نوع تزریق و حجم آن بهترین نتایج را به وجود می آورد. جهت انجام مشاوره از راه‌ های ارتباطی مختلف مانند تلفن های تماس یا مراجعه به سایت استفاده نمایید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا