تزریق بوتاکس - دکتر مریم هاشمی

اطلاعات مفید در مورد تزریق بوتاکس

بوتاکس چیست؟

بوتاکس داروی تزریقی است که با فلج کردن عضلات باعث از بین بردن مشکلات چین و چروک پوستی می ‌شود، در واقع بوتاکس یک نام تجاری برای سم بوتولینیوم انتخاب شده است.

سم بوتولینیوم یک نوع پروتئین محسوب می گردد که می ‌تواند به صورت موقتی عضلات را فلج کند. چین و چروک ها به دلیل تحرک عضلات به وجود می ‌آیند که با فلج کردن آنها برای مدت محدود، چروک ها از بین می رود.

تزریق بوتاکس جزء روش های کم تهاجمی است که به شکل ایمن و موثر در از بین بردن چین و چروک اطراف چشم و سایر بخش های صورت مورد استفاده قرار می گیرد.

بوتاکس چه کاربردهایی دارد؟

بوتاکس کاربردهای گوناگونی داشته و با کمک آن می ‌توان بسیاری از مشکلات موجود بر روی پوست را حل کرد.

بوتاکس برای حذف و کاهش چین و چروک بر روی پوست مورد استفاده قرار می گیرد که با مسدود کردن سیگنال های ارسال شده به ماهیچه ها از انقباضات آنها جلوگیری می کند.

در واقع بوتاکس کمک کرده تا حالت ارتجاعی پوست که بر اثر بالا رفتن سن یا نیروی جاذبه از دست رفته، بهبود یابد. ناگفته نماند که بوتاکس به عنوان یک راه حل دائمی محسوب نمی ‌شود. در بهترین حالت تزریق استاندارد بسته به محل تزریق بین ۳ تا ۹ ماه ماندگاری دارد و پس از آن لازم است که فرد بوتاکس را تمدید کند.

در اینجا به برخی از مهم ترین محل های تزریق بوتاکس در صورت اشاره می نماییم:

بوتاکس بین ابروها

بوتاکس بین ابروها برای از بین بردن خطوط اخم که بر روی پیشانی ایجاد می شود، کاربرد دارد

بوتاکس اطراف چشم ها

تزریق بوتاکس در این ناحیه برای اصلاح پلک های نامتقارن یا ابروهای نامتقارن صورت گرفته و می تواند این تقارن را به زیبایی ایجاد کند.

 بوتاکس در زیر چشم

تزریق بوتاکس در این ناحیه برای از بین بردن چین و چروک ها به صورت موقت و کاهش تیرگی و گودی زیر چشم انجام می شود.

بوتاکس در ابرو ها

بوتاکی در ابروها سبب لیفت ابرو شده و از ایجاد چین و چروک بر پیشانی جلوگیری می کند.

بوتاکس در خطوط بالا و پایین لب

بوتاکس را در این منطقه برای کمتر کردن خطوط دور لب استفاده می کنند.

تزریق بوتاکس - دکتر مریم هاشمی1

خواص درمانی بوتاکس

معمولاً بوتاکس را به عنوان یک راهکار جهت زیبایی می‌شناسند؛ اما خوب است بدانید که این ماده پرطرفدار خواص درمانی هم دارد و در زمینه درمان هم به صورت شگفت انگیز عمل می کند.

برای از بین بردن اسپاسم های عضلانی از بوتاکس کمک می گیرند؛ زیرا این ماده با ایجاد ممانعت برای رسیدن پیام مغز به عضله ها می تواند از اسپاسم ها برای مدتی جلوگیری کند.

در اینجا به معرفی برخی از مهم ترین کاربردهای درمانی تزریق بوتاکس می پردازیم:

  • افتادگی پلک
  • کمتر کردن میگرن مزمن
  • پریدن پلک یا پرش عضلات چشمی
  • برای مثانه پرکار یا بیش فعال
  • برای تعریق بیش از حد زیر بغل
  • برای کم کردن برخی از اختلالات عصبی

مزایای تزریق بوتاکس چیست؟

تزریق بوتاکس برای بسیاری از افراد مزایای مشخصی دارد و هدف آنها رفع چین و چروک و درمان مشکلات پوست است.

در واقع بوتاکس کمک می کند تا یک پوستی صاف و بدون چروک را مشاهده نمایید، این اولین مزیت بوتاکس بوده که تقریباً همه افراد به دنبال آن هستند.

همچنین از بوتاکس برای فرم دهی بهتر صورت به خصوص در بخش ابرو استفاده می ‌شود که با برطرف کردن افتادگی پلک و ابرو می ‌توان شادابی و جوانی را به صورت برگرداند.

انجام دادن بوتاکس برای رفع مشکلات یک روش عملی است و در صورت انجام آن در شرایط استاندارد به هیچ عنوان سلامت فرد به خطر نمی افتد و مشکلی برای افراد کاندید تزریق بوتاکس به وجود نمی ‌آید.

نتیجه مهم دیگر بوتاکس این است که با رفع مشکلات در بخش های مختلف صورت، اعتماد به نفس افراد و حس رضایت نسبت به خویشتن افزایش می یابد.

نکته مهم در مورد مزایای تزریق بوتاکس این که میزان اثرگذاری بوتاکس با توجه به سن فرد، میزان الاستیسیته یا انعطاف پذیری پوست و عمق چین و چروک ها تغییر پیدا می کند، پس برای همه افراد نتایج کاملاً یکسان نیست.

چه کسانی نباید بوتاکس تزریق کنند؟

 

با توجه به مزایای زیادی که تزریق بوتاکس دارد، بسیاری از افراد به دنبال انجام بوتاکس، برای بدست آوردن زیبایی بیشتر و افزایش اعتماد بنفس هستند.

اما در این میان برخی از افراد هم مجاز به تزریق بوتاکس نبوده و نمی توانند به آسانی از مزایای این محصول استفاده کنند.

برخی از افرادی که نمی توانند بوتاکس تزریق کنند شامل موارد ذیل می ‌شوند:

خانم های باردار و شیرده

افراد مبتلا به بیماری های عصبی

افراد دارای تبخال در محل تزریق و عفونت فعال

استفاده از داروهای رقیق کننده خون یا ضد انعقادی

افراد با چین و چروک های عمیق

 

هزینه تزریق بوتاکس چگونه مشخص می شود؟

هزینه تزریق بوتاکس برای افرادی که قصد دارند بخشهایی از پوست صورت خود را بوتاکس کنند اهمیت می یابد. به همین جهت به دنبال مراکز مختلفی هستند که این عمل زیبایی را با هزینه مناسب تر برای آنها انجام دهند.

اما در مراکز و کلینیک های مختلف قیمت های متفاوتی برای هزینه تزریق بوتاکس اعلام می شود، خوب است بدانید که قیمت تزریق بوتاکس را با توجه به برخی از عوامل مشخص می کنند.

مهم ترین عوامل های تأثیرگذار بر هزینه بوتاکس عبارتند از:

برند بوتاکس

بوتاکی در چندین نمونه برند معروف وجود دارد که با توجه به تغییرات ارز و نوسانات موجود در بازار قیمت هر کدام از این برندها نیز تغییر پیدا می کند و بسته به انتخاب برند بوتاکس با توجه به ناحیه تزریق، قیمت نیز تغییر می یابد.

محل مورد نظر تزریق

برای هر ناحیه از صورت، دوز درمانی بوتاکس تفاوت دارد، به عنوان مثال برای افتادگی گوشه های لب و یا رفع خط اخم از حجم مشخصی بوتاکس استفاده می ‌شود که قیمت آن بر اساس واحد بوتاکس تغییر پیدا می کند.

عمق خطوط

عمق خطوط موجود بر روی پوست تأثیر زیادی در حجم استفاده از بوتاکس دارد و هرچه دوز دارو بیشتر شود، در نتیجه هزینه آن نیز با افزایش روبرو می گردد.

دکتر مریم هاشمی با در نظر گرفتن همه این عوامل سعی می‌ کند تا کمترین میزان دستمزد را برای خود در نظر بگیرد که به این صورت هزینه مراجعه کنندگان تا حد چشمگیری نسب به سایر مراکز کاهش می یابد.

 

استفاده از بهترین برندهای بوتاکس

بوتاکس در بازار با برندهای معتبر ارائه می گردد که شناخت این برندها کمک می کند تا نتایج مطلوب تر از تزریق بوتاکس به دست آورید.

استفاده کردن از برندهای تقلبی و بی کیفیت نه ‌تنها تاثیرات مطلوب ندارد؛ بلکه ممکن است مشکلات زیادی هم برای افراد به وجود بیاورد. برای تزریق بوتاکس با کیفیت بالا و اطمینان از انتخاب برندهای معتبر لازم است تا کلینیک های مجاز و پزشکان متخصص را انتخاب کنید.

دکتر مریم هاشمی در زمینه تزریق بوتاکس و مراقبت های پوست می تواند به صورت حرفه ‌ای به شما مشاوره دهد. پس از انجام مشاوره مشخص می نماید که کدام بخش از صورت به چه میزان از بوتاکس نیاز داشته و با توجه به نوع مشکل از برندهای معتبر بوتاکس به کار می برد.

از معتبرترین برندهای بوتاکس که مورد استفاده قرار می گیرد شامل:  Dysprt، Xeomin،   Jeuveau  می شود که از آن ها برای رفع چین و چروک استفاده می کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا